Umman Ziyaretçi Vize İşlemleri

Umman Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1 - Pasaport
2 - Umman vize başvuru formu
3 - Umman vize talep dilekçesi
4 - 2 adet biometrik fotoğraf
5 - Davetiye 
6 - Pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi
 

Umman Ziyaretçi Vizesi

Umman ziyaretçi vizesi, Umman’da bulunan akraba yahut tanıdık kişilerin ziyaret edilmesini sağlayan vize çeşididir. Umman ziyaretçi vizesi alabilmek için Umman’da ziyaret edecek olduğunuz kişiden davet mektubu almanız gerekecektir. Davet mektubunuzun olmaması halinde ise Umman ziyaretçi vizesi alma ihtimaliniz bulunmaz. Umman ziyaretçi vizesi maksimum 30 gün geçerli olan bir vizedir. Umman’a böyle bir amaçla gidilmesi halinde bu bilgileri göz önünde bulundurabilir, alacak olduğunuz davetiye ile Umman ziyaretçi vizesi işlemlerinize başlayabilirsiniz.
 

Umman Konsolosluğu, Umman Ziyaretçi Vizesi Ne Demektir?


Umman ziyaretçi vizesi, Umman'da bulunan akraba, aile, arkadaş ziyaretinde bulunabilmesini sağlamakta olan bir umman vize kategorisidir. Böyle bir içerikle Umman'a gidilmesi halinde Umman ziyaret vizesi başvurularında bulunulmalıdır.

 

Umman Ziyaretçi Vizesi Nasıl Alınır?

Umman Konsolosluğu yahut Umman Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği vize merkezlerine eksiksiz ve doğru bir şekilde bir araya getirilmiş başvuru evrakları ile müracaat’ta bulunularak Umman ziyaretçi vizesi alınabilmektedir. Umman ziyaretçi vizesi başvurularında bulunurken, yenilenmiş bir pasaport kullanılmalı, pasaportunuzun seyahat tarihinizden itibaren 6 ay daha geçerliliği olmalıdır. Ayrıca Umman ziyaretçi vize işlemleri için verecek olduğunuz pasaportun en az 2 boş sayfası olmasına ise dikkat ediniz.  Bu bilgileri Umman Konsolosluğu göz önünde bulundururken, yıpranmış veya hasar görmüş pasaportlarla başvuru işlemleri kabul edilmeyecektir.

Umman Ziyaretçi Vizesi Kaç Günde Alınır?


Umman ziyaretçi vizesi, evrakların tamamlanma ve değerlendirme süresine göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda konsolosluk görevlileri evrakların değerlendirme sırasında ek süreye ihtiyaç duyarken bu durum vizeniz açıklanma süresine etki eder. Olasılıkların göz önünde bulundurulması halinde ise, Umman ziyaretçi vizesi 7 ila 10 iş günü arasında alınabilmektedir. Ayrıca Umman Konsolosluğu’nun ihtiyaç duyması halinde ek evrak talebinde bulunabilir. Bu ihtimal Umman ziyaretçi vize alım süresine etki edecek olan faktörlerdir.

Umman Ziyaretçi Vize Süresi Nasıl Uzatılır?


Umman ziyaretçi vizesinin süresi en fazla 30 gündür. 30 gün ziyaretiniz için yeterli bir süre değilse bazı prosedürleri yerine getirerek kalış sürenizi uzatabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgenin önerilen noktasına giderek uzatma işlemleri için geçerli olan evraklar ve belirli bir ücret ile Umman ziyaretçi vize süresini uzatılabilirsiniz.
 

Umman Konsolosluğu, 30 Günlük Umman Ziyaretçi Vizesi Aldım. Umman Adresimi Polis’e Kaydettirmem Gerekir mi?


Umman ziyaretiniz için gidecek olduğunuz adresi kayıt yaptırmanız gerekirken, Umman’dan davetiye yollayan kişinin bu kayıt işlemini gerçekleştirmiş olması gerekmektedir.


Umman Ziyaretçi Vize İşlemleri

Duyurular

Consultation for Oman

Consultation for Oman, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Oman; Türkiye’ de bulunan Umman Konsoloslukları, Büyükelçiliği ve ...
2020-11-02 13:40:50

Umman Konsolosluğu Resmi Tatil Bildirgesi

Umman Başkonsolosluğu ve Umman Büyükelçiliği’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni...
2020-11-02 13:39:47
Tüm Duyurular
Umman Ziyaret Vizesi