Umman turistik vize işlemleri

Umman Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

1 - Pasaport
2 - Umman vize başvuru formu
3 - 2 adet biometrik fotoğraf
4 - Pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi
5 - Umman vize talep dilekçesi

Umman Konsolosluğu, Umman Turistik Vize


Yabancı ülkeye yapılan kısa süreli seyahatler için turistik vize başvurularında bulunulması gerekmektedir. Umman seyahatiniz kısa bir süreye tekabül ediyorsa şayet, davetiye, ticari bir amaç ziyaret gibi gerekçelerden oluşmuyorsa Umman turistik vize başvurularında bulunulmalıdır. Fuar, toplantı, seminer gibi içerikler ise Umman ticari vizeye dairdir. Umman turist vizesi ile Umman’da en fazla 30 gün kalınabilmekte, sonrasında ise 30 gün daha uzatılabilmektedir. Umman turist vizesi sahipleri ise vize alım tarihinden itibaren 5 ay içerisinde ülkeye giriş yapmaları gerekecektir. Ayrıca Umman turist vizesi tek girişli bir vizedir.

Umman Turistik Vize Başvuru


Umman turistik vize başvuruları, Umman Konsolosluğu'nun öngördüğü şekilde evrakların eksiksiz bir şekilde toparlanıp organize edilmesiyle başlayan bir süreçtir. Umman turistik vize için gerekli evraklar doğru bir şekilde toparlanmalı, Umman vize başvuru formu eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalı ve vize başvuru evrakları arasında bulundurulmalıdır. Umman vize başvuru formu olmadan Umman Konsolosluğu başvurularınızı kabul etmeyecektir. İdeal bir şekilde düzenlenmiş başvuru evrakları ile Umman Konsolosluğu yahut Umman Konsolosluğu'nun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine Umman vize başvuru işlemlerinde bulunabilirsiniz. Umman turistik vize başvurularında son 10 yıl içerisinde alınmış ve seyahat bitim tarihinden 1 yıl daha geçerliliği olan pasaportlarınız tercih edilmelidir. 10 yıldan daha eski olan pasaportlarla gerçekleştirilen vize başvuru işlemlerinizi Umman Konsolosluğu kabul etmeyecektir.

Umman Vize Başvuru Formu


Umman Konsolosluğu, Umman vize işlemlerinde bulunan başvuru sahipleri hakkında kapsamlı bilgi edinmek istemektedir. Umman vize başvuru formu eksiksiz, gerçeğe uygun ve vize başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde doldurulmalıdır. Umman vize başvuru formu, Umman vize talebinizde bulunduğunuzun temsiliyeti olurken aynı zamanda vize başvurunuzun tanınması, işleme konulmasına dair içeriklerden oluşur.

Umman turistik vize işlemleri sırasında son 10 yıl içerisinde alınmış ve en az 2 boş sayfası olan pasaportlarla vize başvuru işlemlerinde bulunulmalıdır. Umman turistik vize ile Umman’da çalışma imkanınız bulunmazken böylesi bir durumda cezai uygulamalarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca Umman turistik vize işlemleriniz için Umman otellerinden seyahatinizin süresini kapsayan otel rezervasyonu yapılması gerekirken Umman otel rezervasyon dökümanlarını onaylı bir şekilde başvuru evrakları arasına koymalısınız.

 

Umman turistik vize işlemleri

 Umman Turistik Vize Başvuru Evrakları

Umman turistik vize için gerekli olan evraklar yaşınıza, mesleğinize ve çalıştığınız yerde bulunan pozisyonunuza göre değişiklik göstermektedir. Şöyle ki,

Umman Turistik Şirket Ortakları Vizesi

Umman Turistik Çalışan Vizesi

Umman Turistik Emekli Vizesi
 

Farklı kapsamları olan Umman turistik vize çeşitleridir. Umman Konsolosluğu yahut Umman Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu vize merkezleri söz konusu durumunuzu göz önünde bulunduracaktır. Ayrıca Umman Konsolosluğu, Umman vize işlemleri ile ilgili danışmanlık hizmeti vermemektedir.


Umman Konsolosluğu, Umman Turistik Vize Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

Umman Konsolosluğu, Umman Turistik Vize İstiyor mu?

Umman Türkiye’ye vize uygulaması olan ülkeler arasında bulunmaktadır. 2001 yılında karşılıklı yapılan anlaşmalara gereği resmi pasaport sahipleri 90 günü aşmama ön koşuluyla Umman vize işlemlerinden muaftır.

 

Umman Konsolosluğu, Umman Turistik Vize Nasıl Alınır?

Umman turistik vize başvuru evraklarınızı başarılı bir şekilde düzenleyerek, son 10 yıl içerisinde alınmış pasaportlarınızı kullanarak Umman Konsolosluğu veya yetkilendirilmiş vize merkezlerinden alabilirsiniz. Umman turistik vize başvurularınıza hakkında karar verecek olan kurum ise Umman Konsolosluğu'dur.

 

Umman Konsolosluğu, Umman Turistik Vize Ücreti?

Umman turistik vize ücreti seyahatinizin süresine, mesleğinize ve yaşınıza göre değişiklik gösterecektir.

Umman turistik vize işlemleri

Duyurular

Consultation for Oman

Consultation for Oman, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Oman; Türkiye’ de bulunan Umman Konsoloslukları, Büyükelçiliği ve ...
2020-11-02 13:40:50

Umman Konsolosluğu Resmi Tatil Bildirgesi

Umman Başkonsolosluğu ve Umman Büyükelçiliği’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni...
2020-11-02 13:39:47
Tüm Duyurular
Umman Turistik Vize